Drejtuesit e Ligës Premier po punojnë për planin e rifillimit të sezonit

Drejtuesit e Ligës Premier tani po punojnë për rifillimin e sezonit më 1 qershor.

Sezoni aktual u shty deri në të paktën 30 prill pas një takimi të të gjitha klubeve të Ligës Premier javën e kaluar pas përhapjes së shpejtë të coronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar dhe në botë Megjithatë, sipas medieve angleze, drejtuesit e Ligës Premier tani po punojnë për rifillimin e sezonit më 1 qershor.

Pjesa tjetër e sezonit do të përfundonte brenda një periudhe gjashtë javore.

Liga Premier po formulon një plan përmes të cilit luhen ndeshjet brenda një periudhe të shkurtër kohore për të lejuar që sezoni 2020-21 të fillojë më 8 gusht ashtu siç është caktuar.

Një numër diskutimesh janë zhvilluar midis klubeve të Ligës Premier qëkurse futbolli u ndalua përpara fundjavës së 14-16 marsit. /Telegrafi/

.

Related posts

FFK kërkon rinisjen e sezonit me 24 maj

admin

Ylli i Liverpoolit reagon pas tërmetit në Zagreb (FOTO)

admin

Shtyhen datat e finales në Champions dhe Ligës Evropa

admin

Në Angli planifikojnë nisjen e kampionatit

admin

Presidenti i UEFA-s jep afatin e fundit kur duhet të përfundojë sezoni në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës

admin

Kompania që transmeton La Ligën, jep lajmin e mirë për futbollin

admin