Coronavirusi: Messi me bashkëlojtarë pranojnë t’i ulin pagat te Barcelona – Rey Manaj ka fatin e mirë

Coronavirusi ka shkaktuar mjaftë dëme si në aspektin njerëzor po ashtu edhe në atë material.

Pandemia botërore është duke marrë qindra mijëra jetë njerëzish, derisa ka anuluar të gjitha aktivitetet sportive

Klubet evropiane kanë filluar të ndjejnë menjëherë anën negative të coronavirusit, pasi të ardhurat e tyre financiare janë përgjysmuar.

Në mediat spanjolle ditë më parë u raportua se lojtarët e Barcelonës mund të marrin vetëm gjysmën e pagës, në mënyrë që të shpëtojnë klubin nga kriza financiare.

Lojtari me pagë të lartë si, Lionel Messi, Antoine Griezmann, Luis Suarez, Gerard Pique, e disa të tjerë, kanë pranuar të marrin vetëm gjysmën e pagës.

Lojtarët më pagë më të ulët, siç është rasti i Rey Manajt, nuk do të ndikohen nga coronavirusi dhe do të qëndrojë  të pandryshuara. /Telegrafi/

.

Related posts

Avioni më i madh i ngarkesave në botë dërgon furnizime mjekësore në Poloni

admin

Bartomeu: Mund të bëjmë sërisht transferime të bujshme

admin

Eksperti i OKB: Kriza e karkalecave do të përhapet, rrezikon ushqimin e 25 milionë njerëzve

admin

SHBA, 53 mijë viktima nga COVID-19, 2 494 në 24 orët e fundit

admin

Pompeo viziton Izraelin, pavarësisht Covid-19

admin

Caktohet çmimi i largimit të Harry Kane nga Tottenham

admin