Coronavirus, boksieri siguron 700 mijë maska dhe 50 mijë teste

Manu Pakuao thotë se ai nuk ka frikë të vdesë, pasi ndihmon në luftimin e koronavirusit në vendlindjen e tij, Filipinet.

Ish boksieri është senator në atdheun e tij dhe ka mbyllur planet për një rikthim në korrik për t’u përqëndruar në luftimin e virusit vrasës. Boksieri ka ndihmuar në pagimin e 50,000 kompleteve të testimit dhe 700,000 maskave të fytyrës për popullin e tij filipinas.

Pakuao pretendon se nuk ka frikë se atë do ta kapë virusi dhe do të vdesë sepse, ai duhet të jetë në vijën e parë duke ndihmuar.

“Nëse jeni udhëheqës, duhet të udhëheqni dhe t’i lini njerëzit të shohin që jeni me ta. Ju nuk duhet të fshiheni sepse keni frikë. Jam rritur i varfër, kështu që e di se çfarë ndjejnë ata,” ka thënë mes tjerash Pakuao.

Related posts

Ambasada britanike në Prishtinë: Nuk është koha për manovrime politike

admin

Sllovenia vendos karantinë të detyrueshme për Maqedoninë e Veriut

admin

Trump beson se deri në fund të vitit SHBA-ja do ta ketë vaksinën për Kovid-19

admin

​Kryeministri i Britanisë, Johnson dërgohet në spital

admin

Lojtarët e Bazelit nuk pajtohet me ulje të pagave

admin

Irani goditet nga një tërmet me magnitudë 5.4 ballë

admin