Atletët gati të bojkotojnë Lojrat Olimpike “Tokio 2020”

Pandemia “Covid 19” ka bërë që të shtyhen shumë evenimente sportive, përfshirë Euro 2020, pasi grumbullimet e mëdha nuk preferohen dhe parandalimi i përhapjes së virusit bëhet pikërisht duke shmangur kontaktet. Mirëpo Komiteti Ndërkombëtarë  Olimpik dhe qeveria japoneze, nuk kanë vendosur akoma të shtyjnë Lojërat Olimpike 2020. Atletët janë shprehur kundër, sidomos ata nga Brazili, Norvegjia e Gjermania, të cilët kanë paralëjmëruar se do të bojkotojnë këtë event sportiv. Së fundit, atyre iu ka bashuar edhe presidenti i Asociacionit të Atletëve gjerman, Fencer Maks Hartung, I cili në mediat gjermane ka konfirmuar se do të pjesë në Lojërat Olimpike këtë verë.

Related posts

Premier Liga nuk mund të nis më 12 qershor?!

admin

Arsenali dhe lojtarët janë gati të arrijnë marrëveshje për ulje të pagave

admin

Zyrtare, Sergej Samsonko tërhiqet nga Vardari

admin

Reali përgatitë ofertë të çmendur për Salah, i ofron 70 milionë dhe një futbollist Liverpoolit për egjiptianin

admin

FAVORITËT E LEBRON: TË GJITHË NË LIVERPOOL, CR7, I ÇMENDURI ZLATAN

admin

Nga Ballack deri te Higuain: 10 humbësit më të mëdhenj në histori të futbollit

admin