​LDK FAJËSON VV-NË PËR SHKAKTIM TË KRIZË POLITIKE NË KOSOVË

Lidhja Demokratike e Kosovës shpreh shqetësimin e thellë rreth situatës pandemike në Kosovë, si pasojë e koronavirusit, teksa konstaton përgjegjësinë e kryeministrit Albin Kurti dhe partisë së tij, Lëvizjes Vetëvendosje për shkaktimin e krizës politike.

Kryetarët e Degëve të LDK-së dhe strukturat e saj, në koordinim të plotë me Kryesinë e LDK-së dhe kryetarin Isa Mustafa, përkrahin qëndrimin e Kryesisë së kësaj partie në lidhje me partnerin e koalicionit Lëvizjen Vetëvendosje dhe zhvillimet e fundit në vend.

“Kryetarët e Degëve presin nga përfaqësuesit tonë në Qeveri dhe Kuvend që të përfaqësojnë LDK-në dhe politikat e saj me dinjitet dhe ta mbrojnë legjitimitetin që e kanë marrë përmes votuesve tanë. Për LDK-në, partneriteti me SHBA dhe aleatët është jetik për të sotmen dhe të ardhmen e Kosovës”, thuhet në komunikatën për media të LDK-së.

Related posts

Ministri i Financave të Kosovës, propozon pako prej 170 milionë eurove për të ndihmuar bizneset

admin

30 mjekë nga Shqipëria nisen drejt Italisë në luftën kundër koronavirusit

admin

Pipero: Nëse rastet do të vijnë me këto ritme, do të lindë nevoja për spital të ri

admin

Rëndohet bilanci/ Ndërron jetë në spitalin infektiv 67-vjeçari, viktima e 10 me COVID-19 në Shqipëri

admin

Klinika Infektive| Shtatë të infektuar me koronavirus në gjendje më të rëndë

admin

Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike: Do t’i kthehem familjes dhe vetvetes

admin