“Ujë e gaz lotsjellës kundër shkelësve tradhtarë”, Rama paralajmëron qytetarët e pabindur: Do ta pësoni keq, por merrni në qafë popullin

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar të gjithë ata persona që do të guxojnë të shkelin rregullat kundër CoVid-19, se do të përballen me forcat e policisë të cilët i mbështet deri në përdorimin e gazit lotsjellës ndaj tyre.

Kryeministri Rama ndër të tjera është shprehur se kushdo që tregohet pabindur do të përballet me ligjin dhe do ta pësojë shumë keq, deri në përjashtimin nga skemat e rimbursimit dhe të ndihmave financiare.

Qëndrimi në vend ecja me të tjerë nuk do të tolerohet më paqësisht. Nuk do të mjaftojë më me gjoba e me këshilla. Zona me e kuqe në Durrës e Tiranë do të identifikohen dhe fotografohen do të futen në një listë të zezë tradhtarësh. do ta paguajnë shtrenjtë. Çdo thyerje e ligjit të luftë do të jetë barrë për ta. Do ti hiqet çdo ndihmë financiare për të paktën 1 vit. Cdo bursë dhe rimbursim ilaçesh edhe nëse janë pensionistë. Thyejnë ligjin e luftës por do të penalizohen. Janë një pakicë e vogël por marrin në qafë të gjithë popullin. Janë tradhtarë lufte dhe do të trajtohen me zero tolerancë. Cdo polic deri të forcat më speciale janë të vendosur të përdorin forcën dhe të gjitha jetët që përdoren në tubime të paligjshme. Deri tek gazi lotsjellës e uji. E mbështes këtë vendin dhe jam i bindur që po zbatohen rregullat e luftës dhe po plas se si një tufë të papërgjegjshmish  sabotojnë rezistencën popullore. Kush se ka marrë vesh me të mirë se kjo është një luftë botërore.” tha Rama.

Related posts

Gjithsej 384 raste ne Serbi me COVID 19

admin

“KEMI MBETUR PA LEJE PUNE, PA BUKË DUAM TË KTHEHEMI NË KOSOVË” – MBI 600 QYTETARË TË BLLOKUAR NË KROACI, AMBASADORI KASAPOLLI JEP DETAJET

admin

Deklaroi se koronavirusi s’është i vërtet dhe Ramën e quajti fashist, nisin hetimet për Olsi Jazexhiun

admin

Serbia nis 4.000 tonë miell drejt Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi

admin

Thaçi fillon nesër konsultimet, të parin e pret Kurtin

admin

BE-ja i kërkon Kosovës t’i lërë anash dallimet politike

admin