Tërmeti godet Greqinë Perëndimore/ Lëndohen tre persona në Parga, dëme materiale

Ne oret e para te mengjesit te kesaj te shtune, Greqia Perendimore eshte lekundur nga nje termet me magnitude 5.7 te shkalles Rihter. Tre persona ne Parga kane marre lendime te lehta dhe fatmiresisht nuk ka viktima por vetem deme materiale ne disa ndertesa te vjetra.

Lekundjet sizmike jane ndjere edhe ne disa zona te tjera te aferta me epiqendren, duke terrorizuar banoret te cilet jane urderuar te mos dalin nga shtepia pas krizes shendtesore te shkaktuar nga koronavirusi.

Related posts

Aksident i rëndë në minierën e Trepçes, një punëtor vdes nga shembja e dheut

admin

Mali i Zi arreston një person për publikim të identitetit të pacientëve me COVID-19

admin

Serbia nis 4.000 tonë miell drejt Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi

admin

Vjosa Osmani u bën thirrje deputetëve që të mos e votojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti

admin

Veseli i jep votat e PDK-së për rrëzimin e Kurtit, thotë se s’është koha për zgjedhje tani

admin

Boiken Abazi: Kurti i bindi SHBA-të të ndryshojnë qëndrim për shkëmbimin e territoreve

admin