Tërmeti godet Greqinë Perëndimore/ Lëndohen tre persona në Parga, dëme materiale

Ne oret e para te mengjesit te kesaj te shtune, Greqia Perendimore eshte lekundur nga nje termet me magnitude 5.7 te shkalles Rihter. Tre persona ne Parga kane marre lendime te lehta dhe fatmiresisht nuk ka viktima por vetem deme materiale ne disa ndertesa te vjetra.

Lekundjet sizmike jane ndjere edhe ne disa zona te tjera te aferta me epiqendren, duke terrorizuar banoret te cilet jane urderuar te mos dalin nga shtepia pas krizes shendtesore te shkaktuar nga koronavirusi.

Related posts

Thaçi: Bashkimi i shqiptarëve në Luginë dha rezultat

admin

Thaçi reagon pas përgjigjes se Komosionit të Venedikut

admin

Shqipëri, shënohet viktima e 35-të nga Covid-19

admin

Gjeniu i Kurtit bëhet horë: Në korrik thoshte se Presidenti mund të formojë qeveri të re në rast mocioni, tash e thotë të kundërten

admin

ANULIMI I PROCESIT TË NOTERISË, MBI 60 NOTERË USHTROJNË PADI NDAJ MD-SË

admin

AAK: Nëse nuk votohet Haradinaj për president, vendi shkon në zgjedhje

admin