Shpresë nga Spitali Infektiv, pacienti i shëruar nga CoVid-19 niset drejtë shtëpisë

I shëruari i parë shqiptar nga koronavirusi pasditen e sotme ka lënë ambientet e spitalit infektiv në Tiranë ku prej disa ditësh luftoi me virusin vdekjeprurës.

Lajmin e ka dhënë kryeministri i vendit Edi Rama i cili shkruan se ai tashme do të shkojë në shtëpi për tu mbyllur për një periudhë tjetër 14 ditore nën vëzhgimin e mjekëve.

“I SHËRUARI I PARË DEL NGA SPITALI PËR T’U MBYLLUR NË SHTËPI PA DALË FARE 14 DITË, NËN VËZHGIMIN E MJEKËVE FANTASTIKË TË INFEKTIVIT”, shkruan Rama

Deri më tani në Shqipëri janë dy të shëruar ndërsa, ka edhe dy viktima nga koronavirusi. Ndërkohë numri i të prekurve ka shkuar në 76.

Top Channel

Related posts

Hoti: Nuk i kemi lejuar dasmat, më 1 korrik bëjmë rivlerësimin e gjendjes

admin

‘Jetimat e Ballkanit’ ndihmojnë 50 familje në Klinë me gjëra ushqimore dhe higjienike

admin

Qeveria ndan rreth 11 milionë euro për zbatimin e pakos emergjente fiskale

admin

Miriam Cani ka hapur albumet e vjetra, postoi një fotografi të para 13 viteve me Albanin

admin

Mblidhe Kryesia e Kuvendit, procedohet projektligji për luftimin e COVID-19

admin

BE-ja i kërkon Kosovës t’i lërë anash dallimet politike

admin