Seria A, nuk vazhdon në muajin maj, por në qershor?!

Shtyerja e Serie A duket se do të vazhdojë më gjatë se sa është planifikuar. Serie A planifikohet të rifillojë më 3 ose 9 maj, por duket se këto plane nuk do të realizohen, pasur parasysh situatën që po përkeqësohet çdo ditë në Itali. ‘La Repubblicca’ shkruan se plani për të rifilluar më 3 maj do të dështojë. Gjasat janë më të mëdha që Serie A të rikthehet në qershor, dhe të luhet deri më 30 korrik.

Related posts

Zyrtare: Bundesliga pezullon kampionatin

admin

Shalland ka një datë tjetër të sfidës me Maqedoninë?

admin

Agnelli: Klubet po përballen me ekzistencë, gjendja më e rëndë prej se ekziston futbolli

admin

Arteta do t’i largojë pesë lojtarë nga Arsenali, në mesin e tyre edhe Mustafin

admin

Ademi paralajmëroi 2 anëtarë të rinj të kombëtares së Kosovës

admin

Ferhan Hasani: Shkëndija është klubi im i zemrës

admin