Pamjet me dron! Tirana si kurrë më parë, asnjë njeri jashtë, të gjitha rrugët bosh, Rama: I love you

TIRANE-Qytetarët i janë bindur urdhrit për të qëndruar në shtëpi për shkak të masave drastike që janë marrë për të parandaluar koronavirusin. Tirana duket si rrallë herë, rrugët janë të gjitha bosh, të gjithë njerëzit janë mbyllur brenda. Ndërgjegjësimi, gjobat, por edhe fakti që qeveria i paralajmëroi se policia dhe ushtria do të ndërhyjnë ka bërë që të gjithë qytetarët të qëndrojnë brenda. Kryeministri Edi Rama ka postuar një video me dron nga Tirana. “Tirana siç nuk ka qenë kurrë në jetë të jetëve nën dritën e diellit” shkruan ai.

Related posts

Në linjën e parë të frontit kundër virusit korona, RMV-ja ka në dispozicion mbi 50 mijë persona

admin

Kamioni i parë me mallra serbe futet në Kosovë pas heqjes së tarifës

admin

‘Jetimat e Ballkanit’ ndihmojnë 50 familje në Klinë me gjëra ushqimore dhe higjienike

admin

Bashkëpunëtori i presidentit Rugova, mocioni ndaj Kurtit: Pazaret dhe skenarët do të jenë jetëshkurtër

admin

Fillon rënia e kurbës, sa raste të reja me koronavirus u konstatuan sot në Shqipëri

admin

Komisioni i Venecias nuk do të shqyrtojë kërkesën e qeverisë së Kosovës

admin