“Nuk ka më futboll në vitin 2020”

Kampionati evropian është shtyrë për vitin e ardhshëm, dhe kampionatet kombëtare janë pezulluar, dhe nuk dihet sigurt nëse do të vazhdojnë.

UEFA dëshiron që kampionatet të rikthehen në maj, dhe të përfundojnë në fund të qershorit.

Por, virologu Schmidt-Chanasit, që punon në institutin Berhard-Nocht në Hamburg, i cili edhe po studion pandeminë e koronavirusit, nuk pret që futbolli të rikthehet këtë vit.

“Unë nuk mendoj se ka kuptim të them se futbolli do të luhet në prill”, ka deklaruar Schmidt-Chanasit.

“Edhe pas dyerve të mbyllura nuk do të jetë i mundur, sepse njerëzit do mblidhen në shtëpi për të parë ndeshjen. Unë jam i sigurt se futbolli do të kthehet vetëm vitin e ardhshëm, mendoj se nuk është reale të presësh që ky sezon të përfundojë”, ka shtuar gjermani, fjalët e të cilit janë përcjell nga Marca.

Related posts

Suarez paralajmëron rikthimin: Kur Barcelona të kthehet në veprim, unë do të jem gati të luaj

admin

Transferimi i parë zyrtar, pas pandemisë “Covid 19”

admin

Legjenda e Liverpoolit, Sir Kenny Dalglish lirohet nga spitali pas shërimit nga coronavirusi

admin

Bundesliga ka gati planin për të startuar: 239 persona në stadium, ku përfshihen të gjithë nga lojtarët tek stafet teknike dhe gazetarët

admin

MEDIAT SPANJOLLE: BARCELONA NIS OFENSIVËN PËR NEYMARIN

admin

Formacioni më i mirë i kombinuar nga pesë ligat kryesore evropiane, mungojnë shumë yje

admin