Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë del pozitiv në testin e koronavirusit

Një pjesëtar nga Zyra e Nënpresidentit amerikan, Mike Pence, është infektuar me koronvirusin e ri.

“Presidenti Donald Trump dhe nënpresidenti Mike Pence nuk kanë pasur kontakte të ngushta me këtë person”, tha Katie Miller sekretare për shtyp e nënpresidentit Pence, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Miller tha se zyra e nënpresidentit Pence ishte njoftuar të premten në mbrëmje për rezultatet e testimit të zytarit të saj.

Zyra e nënpresidentit amerikan nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për detaje të mëtejshme dhe nëse Mike Pence do të kryejë një test të koronavirusit.

Kujtojmë se Presidenti amerikan, Donald Trump, ka dalë negativ për koronavirusin.

Related posts

Studimi: Distancimi social i nevojshëm deri në vitin 2022!

admin

Covid-19, Der Leyen: BE nuk duhej ta linte vetëm Italinë

admin

Bie ndjeshëm numri i viktimave në Itali, gjithashtu edhe i atyre në terapi intensive

admin

Von Cramon: Për idenë e ndryshimit të kufijve, duhet të pyetet populli përmes referendumit

admin

Dita e gënjeshtrave anulohet, deri në 5 vite burg nëse shpikni rreth Covid-19

admin

Virusi pastron ajrin e Kinës

admin