`NIS SHTETRRETHIMI` USHTRIA MERR NËN KONTROLL TIRANËN DHE AUTOSTRADËN

Në orën 13:00 hyn në fuqi urdhri i ri i cili ndalon të gjitha lëvizjet në të gjithë Shqipërinë deri në orën 05:00 të së hënës. Më pas për gjithë javën në vijim Shqipëria do të ketë një fashë të lëvizjes nga ora 05:00 – 13:00 por kjo fashë nuk do të përdoret për grumbullime por vetëm për nevojat urgjente të familjes.

Në të gjithë rrugët, sidomos në Tiranë dhe në Durrës ku është dhe zona e kuqe, efektive te FA (Policia Ushtarake dhe Forca Tokesore) me mjetet e blinduara HUMVE kane nisur patrullimin ne kryeqytet, në autostradën Tirane  – Durres dhe qytetin e Durresit në mbështetje të policisë së shtetit për disiplinimin dhe ndërgjegjësimit të qytetarëve për respektimin e rregullave të vendosura këto ditë.

Nga një vëzhgim I Ora News, ky rregull po respektohet dhe thuajse të gjithë rrugët janë bosh me përjashtim të disa njerëve, të cilët orari I shtetrrethimit I gjeti në rrugë dhe po kthehen në banesat e tyre.

Related posts

Daçiq falënderon Algjerinë për mosnjohjen e Kosovës

admin

Thaçi nga QKUK apel qytetarëve: Rrini në shtëpi

admin

Vazhdojnë tensionet për prishjen e teatrit në Tiranë, 37 të arrestuar

admin

Krasniqi: Kjo ka qenë Qeveria me e paaftë e Kosovës

admin

Haziri – VV’së: Kuvendi s’mund të ndalet, nuk jemi në gjendje të jashtëzakonshme

admin

Nga Tirana në Vlorë, shqiptarët i binden masave për të luftuar koronavirusin qytetet të heshtura

admin