Në Ferizaj arrestohen dy të dyshuar për disa raste të grabitjeve me armë

Hetuesit policor të sektorit rajonal të hetimeve- Ferizaj, njoftojë se kanë arritur që të identifikojnë dhe arrestojnë dy persona B.G.(m/sh/K. 25 vjeçar) dhe V.S. (m/sh/k 26 vjeçar) si të dyshuar për tetë raste të grabitjeve me armë në rajonin e Ferizajt,si dhe një rast grabitje me armë në rajonin e Prishtinës.

Sipas PK-së, lidhur me këto raste, hetuesit policorë kanë siguruar prova të mjaftueshme materiale të cilat janë gjetur me rastin e bastisjes së shtëpisë dhe objekteve tjera përcjellëse:

-1 armë e gjatë AK-47

-1 karikator me 26 fishek,kal.7,62 mm

-1 pistoletë Zastava me një karikator me 22 fishekë 6,35 mm

-42 fishekë 9×19 mm

-1 thikë ushtarake

-1 palë pranga

-1 sprej

Pas intervistimit, me urdhër të Prokurorit të Shtetit,të njëjtit dërgohet në mbajtje për 48 orë.

Related posts

SHËROHEN DY PACIENTË ME COVID-19 NGA VUSHTRRIA, 4 TË TJERË NË GJENDJE TË RËNDË

admin

MUSTAFA: MOCIONI DO TË VAZHDOJË NË KUVEND

admin

Mocioni i mosbesimit, Hyseni: Nuk besoj se Vjosa Osmani s’do ta bëjë atë që e thotë Kushtetuta

admin

LAJMI I FUNDIT: UEFA me pasoja të rënda për ligat që nuk përfundojnë sezonin në fushë

admin

Kuvendi fillon hetimet për “seksin gjatë përkthimit” më 8 mars

admin

Pompeo siguron Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore: ShBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

admin