Maqedonia ofron fluturime falas për shtetasit që duan të kthehen

Qeveria e RMV së në mbledhjen e sotme ka mare një sere masash. Qeveria do të hartoj plan të posaçëm për fluturimet humanitare për qytetarët që gjenden në shtetet e tjera, por pasi të kthehen në vend ata do të duhet të kalojnë numër të konsiderueshëm ditësh në karantinë.

Ministria e Mbrojtjes, Armata dhe Ministria e Punëve të Brendshme kanë për detyrë të përgatisin analizë dhe plan për futjen eventuale të masave shumë më restriktive për lëvizjen e qytetarëve.

Qeveria gjithashtu ka marrë vendim për të zgjatur vlefshmërinë e dokumenteve të udhëtimit dhe letërnjoftimeve, afati i të cilave ka skaduar, si dhe vendimin për ngrirjen e çmimit të limonëve, portokalleve, mandarinave, qitros dhe klementinave.

Related posts

“Tanku”, ngec vendimi për dënimin e Jankullovkskës

admin

MPB: Regjistrohen 633 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 336 persona

admin

30 të arrestuar për shkelje të orës policore në 24 orët e fundit

admin

E jashtezakonshme Lord Robertson deri tek Ali Ahmeti: Udhëheqja juaj ndër vite ishte thelbësore për të arritur anëtarësimin në NATO

admin

Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 27 gradë

admin

Negativ është rezultati për koronavirus i foshnjës, nëna e të cilës ishte pozitive

admin