Katër raste të reja me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë sot janë konfirmuar edhe 4 raste të reja të infektuar me koronavirus. Aktualisht në Kosovë janë të infektuar 28 persona me virusin COVID-19.

“Nga katër rastet e konfirmuara, njëri është rast i importuar nga Gjermania, i gjinisë mashkull, 32 vjeç me vendbanim në Bibaj-Ferizaj. Ndërsa tre rastet tjera pozitive janë raste kontakti, 2 prej tyre janë me vendbanim në Prishtinë femra të moshës 50 dhe 29 vjeçare dhe e treta me vendbanim në Gjakovë e gjinisë femër, 40 vjeçare Të gjitha kontaktet janë të identifikuara”, njofton IKSHPK.

Related posts

Bëhen 22-vjet nga Epopeja e Dukagjinit

admin

Edhe një viktimë nga Covid-19 në Kosovë

admin

Sevdai Radogoshi – Qumili në përkrahje të Labit për mos anulimin e dasmave

admin

LDK-ja refuzon ftesën e Kurtit, Hoti thotë se kjo qeveri i ka ditët e numëruara

admin

​Edhe një tërmet në Zagreb: Qytetarët ikin drejt bregdetit, por atje vendosen në karantinë

admin

Një vajzë e re me COVID-19 del me sukses nga operacioni në Shqipëri

admin