Hashim Thaçi: Tentim sulmi ndaj Berat Buzhalës i papranueshëm në shoqërinë tonë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka reaguar pasi gazetari Berat Buzhala ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se persona të panjohur kanë tentuar ta sulmojnë derisa ky kishte shkuar në barnatore për të blerë barna.

Sipas Thaçit, sulmi ndaj gazetarit Buzhala, është i papranueshëm në shoqërinë kosovare, njofton Klan Kosova.

“Shteti demokratik i Kosovës është ndërtuar mbi të drejtat e njeriut, ku liria e shprehjes është përcaktuese për zhvillimin e demokracisë. Ftoj të gjithë qytetarët e Kosovës, liderët institucionalë dhe politikë që të distancohen prej akteve të tilla”.

Related posts

PDK: Vjosa Osmani u mohoi qytetarëve pakon emergjente -ajo merr mbi 3 mijë euro rrogë mujore në vite

admin

Shqipëri, 40 persona kanë arritur të shërohen nga virusi Korona

admin

A do shkarkohet Kurti ne ditelindjen e tij?

admin

Nëntë raste të reja në Shqipëri, 53% e të prekurve me COVID-19 janë meshkuj

admin

Kurti telefonon Lajçakun, i kërkon ta bindë Serbinë që ta braktis idenë e shkëmbimit të territoreve

admin

Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë

admin