Filipçe: Të sëmurët kronik do të marrin vërtetim për terapi tek mjekët amë

Ministri Filipçe në pres konferencën e sotme për shtyp njoftoi se  për shkak të epidemisë së virusit korona, të sëmurët kroni vërtetimet për terapi që i kanë marrë merren nga mjekët specialistë tashmë do të mund t`i marrin tek mjekët amë.

“Bëhet fjalë për vërtetime që deri tash i kanë dhënë mjekët specialistë për sëmundje kronike, ndërsa tash me gjendjen aktuale mund të merren edhe nga mjeku amë. Do të thotë nga ky moment nëse skadon afati i vërtetimit për ndonjë terapie kronike në vend se të paraqiteni tek mjeku specialist mund të merrni vërtetim te mjeku amë”- pohoi Filipçe.

Related posts

Nga e mërkura qytetarët e Kumanovës, Tetovës dhe Prilepit nuk guxojnë të lëvizin pa maska, në të kundërtën do të gjobiten

admin

Qeveria shpall gjendjen e krizës për 30 ditë

admin

ZYRTARE/ Ja lista e koalicionit ASH- AAA në të gjitha zonat

admin

Bekteshi: Janë të pavërteta shifrat e Shoqatës së hotelerisë

admin

Ganiu: Personalisht patrulloj me veturë nëpër Çair, por qytetarët i respektojnë të gjitha masat

admin

Filipçe: Në 24 orët e fundit janë bërë 342 testime, 30 pozitivë

admin