FATI I TRISHTË I RONALDINHOS, FESTON DITËLINDJEN E 40-Ë NË BURG

Dikur “ndriçonte” stadiumet e Europës dhe botës me klasin e tij të padiskutueshëm në sportin më popullor në botë, futbollin, ndërsa sot braziliani Ronaldinho është “një yll që ka rënë në mënyrë të pabesueshme e gati-gati është shuar tërësisht.

I lindur në Porto Allegre, më 21 mars të 1980-s, ylli Brazilian sot feston ditëlindjen e tij të 40-ë, por ndryshe nga herët e tjera, tani ndodhet në një burg në Asuncion të Paraguajit, ku mbahet që prej datës 6 mars.

I arrestuar me pasaportë false, Ronaldinho tani akuzohet nga autoritetet paraguaiane edhe si i përfshirë në një skemë për pastrimin e parave, ndërsa pavarësisht garancive të ofruara nga avokatët e tij, ende nuk është lënë i lirë.

Gjatë gjithë karrierës së tij si futbollist, Ronaldinho ka dhuruar spektakël, me fanellat e skuadrave të Paris Saint Germain, Barcelona, Milan, etj., ndërsa së fundi shkëlqeu edhe në një ndeshje të zhvilluar në ambientet e burgut në Paraguai, duke shënuar 5 gola.

Related posts

Kroos: Ulja e pagave tona u bë për të ndihmuar punëtorët e klubit

admin

Ibrahimovic i vë kusht Milanit për të rinovuar kontratën

admin

Leklerk pranon 25 % ulje të rrogës, Fetel refuzon

admin

Coronavirus, boksieri siguron 700 mijë maska dhe 50 mijë teste

admin

Zyrtare, Sergej Samsonko tërhiqet nga Vardari

admin

Reali përgatitë ofertë të çmendur për Salah, i ofron 70 milionë dhe një futbollist Liverpoolit për egjiptianin

admin