Ekspertja: Virusi mund të ketë ndryshuar, nuk kuptojmë ç’po ndodh në Itali

“Nuk po kuptojmë çpo ndodh në Itsli. Virusi mund të ketë ndryshuar”, ka deklaruar Drejtoresha e laboratorit të mikrobiologjisë klinike, virozave e bioemergjencave të spitalit Sacco të Milanos, Maria Rita Gismondo.

“Në Lombardi ka diçka që nuk po kuptojmë. Kemi kapërcyer numrin e viktimave të Kinës, në një zonë infinitisht të vogël në krahasim me Kinën e një periudhë kohore kaq të ngushtë.”

“Po ndodh diçka e çuditshme, thotë ajo, virusi në Lombardi është kaq agresiv sa nuk mund të shpjegohet. Hipotezat se pse janë të gjitha të vlefshme e një prej tyre është se virusi ndoshta ka ndryshuar.”

Ekspertja e mikrobiologjisë së spitalit të Milanos apelon botën e shkencës të bashkohen për të kuptuar. Nëse punojmë së bashku dhe e studiojmë, ndoshta arrijmë të kuptojmë se ç’po ndodh”, thotë ajo.

Related posts

Koronavirusi, mbi 1 700 raste aktive në Shkup

admin

Data e zgjedhjeve, Mickoski: Duhet të kalojmë disa hapa

admin

Komuna e Tetoves me vendime te reja

admin

MPB-ja në seancë qeveritare do të propozojë masa parandaluese për shëndetin dhe sigurinë e qytetarëve

admin

Shkup, nis qarkullimi provë i autobusëve të rinj

admin

Modestia e Ali Ahmeti: Negociatat me BE-në, meritë e të gjithëve

admin