Edhe Franca përjeton tmerr, 112 vdekje brenda një dite

Franca ka regjistruar 112 vdekje të koronavirusit brenda një dite, duke e çuar numrin në total 562, tha Ministria e Shëndetësisë të shtunën.

Në shtetin francez ka 14,459 raste të konfirmuara, tha Ministria në një deklaratë, njofton Klan Kosova.

Sipas raporteve 1.525 njerëz janë në gjendje të rëndë nga 6,172 që aktualisht janë të shtruar në spital. Gjysma e rasteve të rënda ishin njerëz të moshës nën 60 vjeç.

Këto shifra vijnë derisa vendi përjetoi ditën e pestë të bllokimit, me rreth 100,000 policë dhe xhandarë të vendosur në të gjithë vendin për të zbatuar masat e reja, shkruan France 24.

Njerëzit lejohen vetëm të largohen nga shtëpia për arsye të sanksionuara zyrtarisht, si: shkuarja në punë, pazar për nevoja ose për trajtim mjekësor.

Related posts

OBSH: Boll përdorët maska për fytyrën nëse nuk jeni të sëmurë, mjekët kanë më shumë nevojë

admin

Numri i të infektuarve me Kovid 19 po rritet, nuk ka kufizime më rigoroze për lëvizjen e qytetarëve

admin

Si do të financohet rindërtimi i Evropës nga Covid-19?

admin

Turqia pezullon të gjitha fluturimet ndërkombëtare

admin

Koreja e Jugut thotë se te 116 pacientë u përsërit sëmundja COVID-19

admin

Mbi 1.8 milion të infektuar në gjithë botën nga Covid-19

admin