Çmenduri/ 793 viktima në 24 orët e fundit në Itali

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 4825, që do të thotë janë 793 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 4821 duke e çuar në 42681 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarave ka shkuar në 6072 dhe 2857 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 12773.

Nga viktimat e ditës së sotme vlen të theksohet se vetëm në zonën e Lombardisë e cila është edhe epiqendra e koronavirsut janë shënuar 546 viktima në 24 orët e fundit.

Ditën e sotme listës së shteteve që kanë konfirmuar vdekjet e para i janë shtuar edhe:

Singapor -2

Paraguai -1

Mauritius -1

Bosnje Hercegovina -1

Islanda -1

Finlanda -1

/Aiglon Pali/

Related posts

Vendi me 1.3 miliard banorë bllokohet, India në luftë kundër coronavirusit – pas mbylljes së fabrikave përmirësohet dukshëm cilësia e ajrit

admin

SHBA-të urojnë Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin në NATO

admin

Makron shtyn hapjen e Francës nga koronavirusi më 11 maj

admin

Sllovenia ndan 3 miliardë euro për të shpëtuar ekonominë e saj nga koronavirusi

admin

Itali, 400 miliardë euro për kompanitë e goditura nga Covid-19

admin

Presidenti i rajonit të Lombardisë pret ekipin e mjekëve shqiptarë

admin