Bosnje Hercegovina dhe 5 shtete të tjera konfirmojnë vdekjet e para nga Koronavirusi

Disa shtete kanë konfirmuar sot vdekjet e para sa i përket pandemisë botërore Koronavirus. Vendi më i afërt me ne është Bosnje Hercegovina e cila ka 93 raste të prekura, por vetëm sot është regjistruar vdekja e parë.

Vendet e tjera që kanë konfirmuar viktimat e para janë.

Singapor -2

Paraguai -1

Mauritius -1

Bosnje Hercegovina -1

Islanda -1

Finlanda -1

Numri total i vdekjeve deri më tani janë 11953 ku dy persona janë në Shqipëri.

Top Channel

Related posts

Çekia kryen studim për zbulimin e rasteve të padiagnostikuara me koronavirus

admin

Hjuston, sot funerali i George Floyd

admin

Trump: Izolimi i zgjatur mund të shkatërrojë vendin

admin

Një gazetar dhe një kameraman vriten në Honduras derisa kryenin punën e tyre

admin

Shkrumbohet Kulla Abbco në Emiratet e Bashkuara

admin

Turqia, pezullohen të gjitha namazet me xhematë

admin