APELI I METËS PËR QYTETARËT: MOS BËNI EKSPERIMENTE NË KËTO MOMENTE KRITIKE

Presidenti iu bashkua sot fushatës së sensibilizimit për të dhuruar gjak në ndihmë të fëmijëve talasemikë.

Situata e rëndë, shkaktuar nga COVID-19, ka bërë që personat në nevojë, veçanerisht ata talasemike, të mbeten pa transfuzion gjaku duke rrezikuar kështu shëndetin e tyre.

Në dalje kreu I shtetit I bëri thirrje dhe qytetarëve të respektojnë të gjitha udhëzimet e autoriteteve shëndetësore si dhe kufizimet pasi janë të rëndësishme për jetën e tyre, transmeton oranews.

“Çdo sjellje e pakujdesshme mund të rezultojë fatale. Nuk kemi nevojë për të bërë eksperimente. Është e rëndësishme të respektohen të gjithë udhëzimet e autoriteteve të shëndetit publik dhe kufizimet. Kufizimet nuk duhen konsideruar si privim por mbrojtje e domosdoshme në këto moment kritike“

Related posts

Takimi me liderët, ​Thaçi: Çdo hap do të jetë në përputhje me Kushtetutën

admin

Vazhdon kriza politike, pavarësisht që javët në vijim janë më kritike për luftimin e coronavirusit

admin

Zhvillime të reja, Vjosa Osmani thërret konferencë për media

admin

FJOLLA MORINA SHOKON ME DEKLARATËN E FUNDIT: PSE O ZOT E MORE LEZËN, E NUK E MORE ISËN?

admin

13 vjet nga vizita e presidentit Bush në Shqipëri

admin

BERZH: Shqipëria me rënien më të madhe ekonomike në Ballkan

admin