9 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 85

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë ditës së sotme janë regjistruar edhe 9 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid 19 në vendin tonë deri në ora 12:00 shkon në 85. Raste me koronavirus deri më tani ka në qytetet e Shkupit, Dibrës, Shtipit, Kavadarit, Gostivarit dhe Ohrit.

“Pacienti i vetëm që është nën aparat të frymëmarrjes është në fazë kritike. Tek tre pacient tjerë është zhvilluar formë e pneumonisë së rëndë por që për momentin janë në gjendje stabile. Pacientët tjerë kanë pasqyrë më të lehtë klinike. Të gjithë pacientët që po i nënshtrohen trajtimit shtëpiak janë në kontakt të vazhdueshëm me Klinikët”, shtojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Related posts

​Madonna humb 3 të afërm brenda 24 orësh nga koronavirusi

admin

Edhe 5 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 7 shërohen

admin

57 vite nga tërmeti që shkatërroi Shkupin

admin

NATO, flamuri i Maqedonisë së Veriut do të valojë në Bruksel dhe Norfolk

admin

Zhbllokohen llogaritë e komunave, Ligji i përmbarimit pushon deri në fund të muajit Qershor!

admin

Ali Ahmeti: Dje mbollëm që sot të korrim

admin