Turqia rrit masat kunder COVID 19 ndersa numri i viktimave eshte 4

Turqia konfirmoi vdekjen e katërt në lidhje me koronavirusin dhe vendi gati dyfishoi rastet e konfirmuara në 359, nga 191 një ditë më parë.

Ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca tha në Twitter se një grua 85-vjeçare vdiq për shkak të koronavirusit.

Koca tha gjithashtu se Turqia kreu 1,981 teste koronavirus në 24 orët e fundit dhe 168 persona janë pozitivë.

Më herët në 19 Mars, Koca konfirmoi fatalitetin e tretë nga COVID-19, një ish-komandant 80-vjeçar i forcave tokësore turke.

Related posts

VJOSA OSMANI: DO TA PADISË ASTRIT HARAQINË PËR SHPIFJE

admin

Në Gostivar katër persona kanë shkelur orën policore

admin

Me mua Kryeminister nuk ka marreveshje per shkembim territoresh as në Shtëpi te Bardhë, as te Kuqe e as te Gjelber!

admin

Prishtina dy minuta në errësirë në kujtim për të pagjeturit

admin

Haradinaj flet për raportet e tij me presidentin Thaçi

admin

Haziri thumbon Abazin: Oportunistët politikë, po mundohen të mbulojnë veten nën çadren e Albin Kurtit

admin