Turqi/ Shkon në 670 numri i të prekurve, 9 viktima

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, njoftoi se numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend është rritur në 670, ndërsa i viktimave në 9, transmeton AA).

Koca, këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, duke treguar se në 24 orët e fundit janë testuar 3.656 të dyshuar.

“Prej tyre 311 janë pozitive. Numri i përgjithshëm i të sëmurëve arriti në 670. Humbëm 5 prej të sëmurve të moshuar dhe me rezistencë të dobët. Deri më tani kemi 9 të vdekur. Të gjithë të moshuar”, u shpreh Koca.

Ministri turk gjithashtu bëri thirrje për mbrojtjen e të moshuarve.

Related posts

Komisioni Europian do të shpëtojë pushimet e verës

admin

“Shqipëria, një vend me tradita të mëdha”/ Dërgimi i mjekëve shqiptarë në Itali, Berluskoni falenderon Ramën

admin

Gjermani, propozime për heqjen e masave kufizuese

admin

SHBA-të urojnë Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin në NATO

admin

Tre në katër amerikanë po përballen me ndonjë formë të izolimit

admin

Fatih Terim , pozitiv me “Covid 19”

admin