Turqi/ Shkon në 670 numri i të prekurve, 9 viktima

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, njoftoi se numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend është rritur në 670, ndërsa i viktimave në 9, transmeton AA).

Koca, këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, duke treguar se në 24 orët e fundit janë testuar 3.656 të dyshuar.

“Prej tyre 311 janë pozitive. Numri i përgjithshëm i të sëmurëve arriti në 670. Humbëm 5 prej të sëmurve të moshuar dhe me rezistencë të dobët. Deri më tani kemi 9 të vdekur. Të gjithë të moshuar”, u shpreh Koca.

Ministri turk gjithashtu bëri thirrje për mbrojtjen e të moshuarve.

Related posts

OBSH: Asnjë provë që Covid-19 transmetohet nga nëna tek foshnjat

admin

Mes frikës dhe kaosit nga koronavirusi ka arsye për shpresë, ja disa efekte pozitive

admin

India vendos karantinen ne te gjith vendin

admin

Vdes nga koronavirusi ish-ministri francez, Patrick Devedjian

admin

Mbi 50 milionë njerëz të zhvendosur brenda vendeve të tyre

admin

BE ka identifikuar informacione të rrejshme për Covid-19 që vijnë nga Rusia

admin