Spanja në hapat e Italisë, çdo 6.8 minuta ndërron jetën një person nga Coronavirusi

Italia është bërë dje shteti me më shumë viktima sa i përket vdekjeve nga Coronavirusi duke kaluar edhe Kinë në, vend nga i cili dyshohet se ka shpërthyer ky virus. Por, ditët e fundit është edhe Spanja ajo që ka filluar që të shqetësojë së tepërmi, ku numri i viktimave deri më tani ka shkuar në 1041, ku 210 kanë ndërruar jetë vetëm sot.Pra një vdekje çdo 6.8 minuta.Ndërkohë Kina e cila ka qenë vatra ka pasur vetëm 3 vdekje si dhe kanë filluar që të hapin edhe shkollat dhe t’i rikthehen disi normalitetit

Related posts

10 milionë dollarë për informacione për një komandant të Hezbollahut

admin

Polonia sot hapi kufijtë me shtetet evropiane

admin

Gjykata në Çeki shfuqizon masat kufizuese për qytetarët

admin

Lideri suprem i Iranit refuzoi ndihmën e Shteteve të Bashkuara për parandalimin e coronavirusit, akuzoi amerikanët se janë fajtorë për krijimin e kësaj pandemie

admin

Shumica e gjermanëve kundër lirimit të masave kufizuese

admin

Një paketë prej 590 miliardë dollarësh për t’i bërë ballë pandemisë

admin