Shtyhet Festivali i Filmit në Kanë

Është shtyrë Festivali i Filmit në Kanë 2020, sipas një njoftimi zyrtar nga organizatorët.

Lajmi vjen pasi qeveria franceze ndaloi tubimet publike që kanë më shumë se 100 njerëz.

Në njoftimin e tyre thuhet se Festivali i Filmit në Kanë nuk mund të mbahet në datat e planifikuara, nga 12 deri 23 maj, dhe do të mbahet në fund të qershorit apo në fillim të korrikut.

“Sapo të na lejojë qeveria franceze, ne do ta bëjmë të njohur vendimin tonë”, shkruan aty.

Më tutje Festivali i Kanës thotë se po jep mbështetjen dhe po solidarizohet me të gjithë, në këto periudha të vështira pas pandemisë së koronavirusit./

Related posts

“Tingujt e qetësisë”, Arilena Ara do të mbajë recital live në sheshin “Nënë Tereza”

admin

A ka qenë Enca e lidhur me një mashkull të showbizit?

admin

6 gjëra nga të cilat duhet të heqësh dorë për të qenë i/e lumtur

admin

Dafina ka publikuar këngën e re, a është dedikim për ish të dashurin e saj?

admin

Sa paguhen VIP-at për një postim në instagram? Ja kush kryeson listën

admin

Ja sa shpenzon Adelina Tahiri për vetëm një orë dore

admin