Shërohet pacienti i parë me Covid-19 në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë duke bërë më dije se pacienti një ka rezultuar negativ për Covid-19 edhe në testimin e dytë.

Në një postim në Facebook, ai shkruan:

Testi i dytë konfirmon negativ kontaktin e parë të pacientit zero. Del negativ edhe një pacient tjetër. Mirënjohje me përunjësi mjekëve të spitalit infektiv. Heronj”.

Dy ditë më parë pacientit të parë, i cili ishte kontakt i pacientit zero, i është bërë testi për Covid-19 pas disa ditësh trajtim, ku doli negativ. Mjekët thanë se nëse dhe në testin e dytë do të dilte negativ, atëherë mund të thuhej se ai ishte i shëruar.

Ndërkaq Rama ka njoftuar se edhe një pacient tjetër me koronavirus në testin e parë ka dalë negativ, ndërkaq do të pritet testi i dytë pas 48 orësh për të konfirmuar rastin e dytë të pacientit të shëruar ose jo. /tvklan.al

Related posts

Rama ‘sherr’ me komentuesit: Të ishte Enver Hoxha, të kishin mbyllur në banjo ty!

admin

Kurti: Do t’i drejtohem Kushtetueses për çështjen e mandatarit

admin

Ahmeti: Nesër fillon shpërndarja e dy mijë pako ushqimore dhe higjienike për ata që kanë nevojë

admin

Gjeniu i Kurtit bëhet horë: Në korrik thoshte se Presidenti mund të formojë qeveri të re në rast mocioni, tash e thotë të kundërten

admin

Veseli: Të gjithë e dinë se nuk mund të mbahen zgjedhjet në kohë pandemie, PDK do të jetë opozitë

admin

Anulimi i dasmave në Kosovë, reagon Labinot Tahiri: Nuk mund të kthejmë kapar, nuk ka asnjë virus

admin