Selimi thotë se LDK’ja e paralamëroi VV’në për dalje nga koalicioni

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi tha se pratneri i tyre i koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës i kishte paralajmëruar edhe më herët për daljen nga Qeveria pasi që ata ishin për ta hequr komplet taksën.

“LDK edhe më herët kanë paralajmëruar. Nëse nuk hiqet taksa kundër mallrave serbe LDK do të dalë nga koalicioni.  LDK vazhdonte të jetë e fokusuar në tarifën teksa ne po merreshim me koronavirusin. LDK është dashtë të marrë përgjegjësi për deklarimet e Veliut që kanë qenë në mos përputhje me vendimet e qeverisë. Ministri i brendshëm në vend se të kontribuoj në marrjen nën kontroll të situatës, ai përhapte panik. Ai përhapi alarmin, teksa thoshte se situata po del nga kontrolli e në fakt gjithçka ishte nën kontroll. E din edhe ai. Kur Veliu deklaron se nga ora në orë po shtohen rastet dhe situata po del nga kontrolli është komplet e papranueshme. Ose duhej të shkarkohej ose të gjendej një model tjetër, ose Kurti dhe Veliu nuk do të mund të qeverisnin bashkë’’, është shprehur Selimi.

Related posts

IDRIZ BAJRAMI KA NEVOJË PËR NDIHMË URGJENTE

admin

Limaj ngushëllon familjen Haliti, bën thirrje që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi

admin

3.000 shtretër vendosen në sallë të sporteve në Beograd për pacientë të koronavirusit

admin

Dhunë dhe masakër mizore ndaj banorëve të Kotlinës

admin

Në Gostivar katër persona kanë shkelur orën policore

admin

Në këtë orë kryeparlamentarja Osmani njofton se çfarë është bërë në kryesi për mocionin

admin