Në Gjermani mbi 15.000 të infektuar me koronavirusin e ri

Në Gjermani për 24 orë janë konfirmuar mbi 2.500 raste të të infektuarve me Kovid-19, me çka numri i përgjithshëm tejkaloi 15.000 njerëz, publikuan mbrëmë mediat gjermane. Qendër e epidemisë në Gjermani edhe më tej është krahina Vestfalia e Rajnës Veriore me 4.971 persona të infektuar, ndërsa më pas pasojnë Baden Viremberg dhe Bavaria.

Në Gjermani nga koronavirusi i ri jetën e humbën 44 persona ndërsa dy shtetas gjermanë e humbën jetën në Egjipt. Kancelarja gjermane dhe kryeministrat e krahinave gjermane të dielën do ta shqyrtojnë mundësinë për vendosjen e orës policore

Related posts

Airbus shënon humbje prej 481 milionë eurove në tremujorin e parë

admin

Afrika mund të regjistrojë “190,000 viktima nga koronavirusi” brenda një vit

admin

Pandemia ja ka prishur planet e martesës Jeniffer Lopez-it

admin

​Dorëhiqet ministri i Brendshëm i Turqisë – shkak ora policore

admin

Turqia njofton ndërtimin e dy spitaleve COVID-19

admin

Shkon në 1,102 numri i të infektuarve me koronavirus në aeroplanmbajtësen “Theodore Roosevelt”

admin