Mësohet fati i Zidanit për sezonin tjetër

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, pavarësisht nëse luhet pjesa e tjetër e sezonit të La Ligas apo e Ligës së Kampionëve, Zinedin Zidan do të jetë trajner i Real Madridit edhe në sezonin tjetër.

Real Madrid, siç bën çdo sezon, ka planifikuar të priste fundin e sezonit për të parë nëse do të vazhdohej me Zidanin, dhe alternativa e parë e paraqitur ka qenë ish trajneri i Totenhamit, Maurisio Poketinjo.

Nëse Real Madrid do të fitonte një trofe të madh, dhe brenda mundësive më të mëdha është La Liga, francezi do të vazhdonte të qëndronte në krye të “Los Blancos”. Por, çfarëdo që do të ndodh tani, Zidan do të jetë trajner i Realit edhe për sezonin e ardhshëm.

Related posts

Historia interesante e Samuel Eto’o, sulmuesi që për pak sa nuk e humbi tërë pasurinë shkaku i agjentit

admin

Moderatorja e sportit i përgjigjet në këtë mënyrë ndjekësit të saj (FOTO)

admin

Mbappe-Haaland, ëndrra e madhe e Real Madridit për sulmin

admin

Arsenali dhe Fiorentina me oferta për Bardhin

admin

Murinjo ngacmoi sërisht Guardiolën në stilin e tij

admin

Sep Blater tregon të vërtetën e korrupsionit në FIFA

admin