LAJMI FUNDIT

Ministria e Shëndetësisë raporton se 6 persona janë diagnostikuar me koronavirus këtë pasdite. Kështu, numri i përgjithshëm i pacientëve me koronavirus pozitivë të regjistruar në vend është 76.

Gjatë ditës, dy bashkëshortët nga Kavadari janë konfirmuar pozitivë për virusin dhe një burrë tjetër nga Kavadari është në proces testimi pa asnjë lidhje me dy rastet e tjera.

Deri më tani, janë regjistruar pacientë nga Shkupi, Dibra, Gostivari, Ohri, Shtipi dhe Kavadari.

Related posts

Zaev kërkon dorëheqjen e Çulevit: Duhet të ketë përgjegjësi për tubimet në Strugë

admin

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve për ditën e shtunë dhe të diel, ja nga sa ora ndalohet lëvizja

admin

Filipçe: Të sëmurët kronik do të marrin vërtetim për terapi tek mjekët amë

admin

NATO e përforcon kapacitetin e Maqedonisë së Veriut për ballafaqim me koronavirusin

admin

Gjendja aktuale, Pendarovski nesër do të njoftojnë për qëndrimet e Presidencës

admin

Këto janë vendimet e fundit që Qeveria i mori në mesnatë

admin