Krasniqi: Kurti nuk e largoi taksën kur kërkoi SHBA, po e largon kur po i tronditet karriga e pushtetit

Zyrtari i PSD-së, Frashër Krasniqi ka thënë se Vetëvendosje po mundohet të gjej pretekste për të arsyetuar pse u rrëzua qeveria.

Krasniqi, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se tashmë aspak sinqeritet nuk ka nga qeveria Kurti. “Para një jave na thanë se taksa nuk hiqet pasi ekziston një marrëveshje sekrete dhe se nëse do të largohej taksa ajo të nënshkruhej automatikisht. Çfarë ndodhi tash , a është zhdukur ajo marrëveshje?!”, tha ai, përcjell Telegrafi. Ish-deputeti i PSD-së thotë se Kurti nuk e kishte marrë seriozisht LDK-në në kërkesat e saja.

Related posts

​Thaçi: Duhet të ndalen urgjentisht kërcënimet që vijnë nga grupi i Kurtit

admin

Dy raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 63 numri i të prekurve

admin

Edhe një viktimë nga Covid-19 në Kosovë

admin

Shqipëri, 40 persona kanë arritur të shërohen nga virusi Korona

admin

Policia e Kosovës ndalon 31 persona që shkelën orarin e lëvizjes

admin

MUSTAFA MBËRRIN NË KUVEND, NIS TAKIMIN ME PRESIDENTIN THAÇI

admin