Koronavirusi, numri i viktimave në Spanjë kalon 1.000

Numri i njerëzve të vdekur nga koronavirusi në Spanjë ka arritur në 1,002, thanë të premten autoritetet.

Me këtë shifër, Spanja bëhet vendi i katërt në botë – pas Italisë, Kinës dhe Iranit – me më shumë se 1,000 njerëz të vdekur.

Autoritetet spanjolle thanë se në këtë vend, afro 20,000 njerëz janë të infektuar me koronavirus, ndërsa 1,588 janë shëruar.

Related posts

SHBA, ndihmë prej 19 miliardë dollarësh për fermerët

admin

Kryetarja e KE-së paralajmëron se dezinformatat për KOVID-19 janë të rrezikshme për jetë

admin

Trump përshëndet shtetet që do të nisin rihapjen

admin

Turqi, anulohet vizita e dy ministrave rusë

admin

Karkalecat “pushtojnë” Afrikën

admin

Australianët nuk duan t’ia dinë për koronavirusin, mijëra qytetarë ia mësyjnë plazheve

admin