Haradinaj thotë se Qeveria që e hoqi taksën pjesërisht, po largohet me ‘marre’

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria Kurti që sot e hoqi taksën për lëndën e parë ndaj mallrave të Serbisë, ashtu si e kishte fillimin e turpshëm, edhe po largohet me turp.

“Ashtu si e kishte fillimin e turpshëm, Qeveria në ikje gjithashtu po largohet me turp”, ka shkruar Haradinaj. Tutje, Haradinaj tha se kjo me këtë veprim u zhvlerësua kundërvlera për marrëveshjen finale dhe e humbi kreditin me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Me këtë e zhvlerësoi kundërvlerën për marrëveshjen finale dhe e humbi plotësisht kreditin te partnerët ndërkombëtarë, e posaçërisht me te SHBA’ja”, ka thënë Haradinaj.

(Kosova Sot Online)

Related posts

Rifillon mësimi për klasat e nënta në Kosovë

admin

Osmani për vendimin e Gjykatës Kushtetuese: Parandaloi një dëm të pariparueshëm

admin

​Kuvendi ende nuk i ka dërguar njoftim zyrtar presidentit për mocionin

admin

S’ka turizëm deri në qershor/ Anulohet gjithçka në Korçë dhe Pogradec, të rinjtë apel në rrjetet sociale

admin

Kosovë, 49 raste të reja me koronavirus

admin

21 vite nga rënia e Agim Ramadanit – “Katana”

admin