Gjermani, regjistrohen rreth 18400 raste dhe 53 viktima

Gjermania ka regjistruar më shumë se 18400 të infektuar me koronavirus dhe 53 viktima, sipas raportit të përditësuar.

Shifrat tregojnë një numër veçanërisht të lartë në North Rhine Westphalia, me 6200 raste, Bavari me 3100 dhe Baden-Wuerttemberg me më shumë se 2700.

Përveç 53 viktimave, dy gjermanë humbën jetën jashtë vendit pasi u infektuan me COVID-19.

Related posts

Kina po i rikthehet jetës normale, Wuhani heq bllokadën e transportit

admin

Qendra e Brukselit shndërrohet në zonë për këmbësorë

admin

Kryeministri i Italisë: Të fusim Ballkanin në BE, ose do i kthejne sytë nga Rusia, Kina dhe Turqia

admin

Biden kritikon Trump për menaxhimin e koronavirusit: Ka mbaruar koha e justifikimeve

admin

Shefja e FMN-së bën thirrje për zgjatje të bisedimeve tregtare pas Brexitit

admin

“Nikotina nuk mbron nga koronavirusi”, OBSH-ja kundër studimit francez

admin