Filipçe: Është rënduar gjendja e pacientes që është në aparate për frymëmarrje

Ministrim i shëndetësisë Venko Filipçe njoftoi se deri tani numri i të infektuarëve me koronavirus ka arritur në 70, ndërsa gjendja e pacientes e cila është në aparate për frymëmarrje është rënduar. Sipas tij deri në këto momente Dibra, Shkupi, Shtipi, Gostivari dhe Ohri janë qytetet ku ka pacientë të infektuar me koronavirus. Në mbledhjen e sotme diskutuam për gjendjen me koronavirusin në mbarë botën. Numri i përgjithshëm i të të testuarve është 43 prej të cilëve 3 janë pozitiv. Numri i të infektuarve tani në vendin tonë ka arritur në 70 pacientë. Qytetet ku ka pacient, Shkup, Dibër, Gostivar, Shtip dhe Ohër. Pacientja që është në aparate të frymëmarrjes ka hyrë në fazë kritike. Janë kryer vizita tek pacientët që janë në kurim shtëpiak. Ka pacient të cilët kanë përzgjedhur që të shërohen në shtëpi. Ndërkohë që gjendja e tyre shëndetësore e mundëson një gjë të tillë”, tha Venko Filipçe, ministër i shëndetësisë./Alsat

Related posts

Alternativa dënon gjuhën raciste të komitëve, fton prokurorinë të ngritë padi

admin

Çulev: Ora policore nuk është ideale, por duhet të respektohet

admin

Arbër Ademi: Prej nesër në “TV-KLASA”, më shumë orë për më shumë gjenerata të nxënësve

admin

Halk Bank do ta zëvendësojë Eurostandard

admin

Fatmir Besimi të tregojë se sa buxhet ka ndarë për avancimin e shqiptarëve në administratën shtetërore!

admin

Apostolov: Të rinjtë që shëtisin nëpër kafene le ta dinë se në klinikën infektive nuk ka WIFI

admin