Edhe Franca me numra të frikshëm/ Publikohet raporti i vdekjeve në 24 orët e fundit

Europa është thuajse e gjitha në krizë për shkak të Koronavirusit dhe numri i vdekjeve po rritet me hapa shumë të mëdha në shumë shtete.

Italia është ajo që kryeson me 627 vdekje në 24 orët e fundit dhe 4032 në total.

Më pas vjen Spanja me 213 vdekje gjatë ditës së sotme dhe 1044 në total.

Ndërsa Franca e cila sapo ka publikuar raportin bëhet me dije se janë 78 numri i të vdekurve vetëm në 24 orët e fundit dhe 450 total.

Related posts

Shkon mbi 15 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në Francë, 762 viktima në 24-orëshin e fundit

admin

Merkel: Koronavirusi, sfida më e madhe pas Luftës së Dytë Botërore

admin

Sot samiti virtual mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

admin

Rregulloret e reja në aeroporte? A do të ekziston më dëshira për fluturime?

admin

Ishulli Palau, i vetmi vend në botë që nuk ka të regjistruar as edhe një rast me coronavirus

admin

Modelja e “Victoria’s Secret” është infektuar me Covid-19

admin