‘Dridhet’ Greqia/ Problemit të Koronavirusit i shtohet edhe Tërmeti, 233 km larg Tiranës

Greqia është prekur nga Koronavirusi si gjithë europa, dhe deri më tani janë shënuar 10 viktima.

Por, këtij halli i është shtuar edhe një tërmet i cili ka rënë vetëm pak më parë në Janinë.

Lëkundja ka qenë disi e fortë, me magnitud 4.3 e shkallës rihter.

Këto tërmete ndonëse nuk janë problematik për ndërtesat, por përhapin panik tek banorët të cilët detyrohen të dalin jashtë dhe duke parë që jemi në kohë karantine shtohet mundësia e infektimit.

Tërmeti ka pasur një largësi prej 233 kilometrash nga Tirana.

Related posts

Covid-19/Edi Rama, lideri i huaj më i dashur për italianët

admin

Vendimi i Qeverisë po rrezikon qytetarët e Kosovës, të gjithë janë mbledhur në turma për ta marrë socialin

admin

Sharon Stone ka një falënderim për shqiptarët

admin

Vjen njoftimi nga Ambasada kroate: Vetëm kosovarët që kanë raste urgjente mund të kthehen në vendlindje

admin

Dialogu Kosovë-Serbi, ndër sfidat e para të qeverisë Hoti

admin

Shpend Ahmeti i gëzohet vendimit të fundit të Qeverisë

admin