Do të shqyrtohet mundësia për shtyrjen e afatit të dokumenteve personale

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev sot njoftoi se MPB-ja ka përgatitur dhe do të dorëzojë në qeveri disa urdhëresa me fuqi të ligjit për shtyrjen e afatit të dokumenteve të identifikimit dhe atyre të udhëtimit.

“DO të shqyrtohet shtyrja e afatit të dokumentave personale, respektivisht për letërnjoftimet, pasaportat, leje qëndrimi i shtetasve të huaj eventualisht edhe patent shoferët. Do të shqyrtohet mundësia për të gjetur mundësi tjetër për shpërndarjen e dokumenteve personale që tashmë janë gati”, tha mes tjerash Çulev./Alsat

Related posts

Angellovska: Kemi tre skenarë për përballje me pasojat nga koronavirusi

admin

Modelit të qeverisë teknike i vjen fundi, Zaev-Mickoski: Qeveria e Përzhinës nuk na duhet më

admin

79 raste të reja me Covid-19 dhe 2 të vdekur në 24 orët e fundit

admin

Dimitrov: Historia t`i lihet historianëve, të merremi me të tashmen dhe të ardhmen

admin

Shkupjani i prekur nga koronavirusi, shëtitet nëpër Ohër

admin

Arritën pasaportat e Maqedonisë

admin