Do luhet me tifozë, UEFA përcakton datën e ndeshjes Maqedoni – Kosovë

Ishte parashikuar të luhej më 6 mars me praninë e tifozëve, por sfida gjysmëfinale e Play Off-it të Europianit mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës u shty për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit.

UEFA ka vendosur që takimi të rikuperohet pikërisht më 4 qershor në stadiumin ‘Teodor Proeski” në Shkup, me praninë e tifozëve, ndërsa tashmë vendimi u është përcjellë edhe federative respektive të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Fituesi i çiftit Maqedoni e Veriut–Kosovë do të përballet në finale me fituesin e çiftit Gjeorgji-Bjellorusi, në fushën e njërës prej këtyre dy të fundit, më 9 qershor, ndërsa “Dardanët” do të provojnë të sigurojnë një vend në Europianin 2021.

Top Channel


Related posts

Klubet e Serie A janë kundër idesë që Liga e Kampionëve të zhvillohet në fundjavë për tu mbyllur edicioni

admin

Bartomeu: Mund të bëjmë sërisht transferime të bujshme

admin

Barcelona nuk arrin të bind Ter Stegenin, Çellsi në pritje

admin

Barcelona e hedh në shitje Griezmannin

admin

“Nuk ka më futboll në vitin 2020”

admin

Skuadra gjermane me ide brilliante gjatë pandemisë “Covid 19”

admin