Dalin pozitiv edhe 6 persona tjerë, shkon në 76 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Edhe gjashtë persona tjerë janë diagnostikuar me koronavirus këtë pasdite. Kështu, numri i përgjithshëm i pacientëve me koronavirus pozitivë të regjistruar në Maqedoninë e Veriut shkon në 76, konfirmojnë nga Ministria e Shendetësisë, shkruan TS.

Gjatë ditës, janë konfirmuar pozitiv me virusun korona edhe dy bashkëshortët nga Kavadari, dhe një burrë tjetër nga Kavadari është në proces testimi i cili nuk ka asnjë lidhje me dy rastet tjera.

Deri më tani janë regjistruar pacientë pozitiv me COVID-19, nga Shkupi, Dibra, Gostivari, Ohri, Shtipi dhe Kavadarçi.

Related posts

Kthimi i shtetasve të Maqedonisë së Veriut, priten fluturime nga Vjena dhe Baseli

admin

Komisioni për Sëmundje Infektive: Qeveria të vendos për kufijtë

admin

Prokuroria e Kumanovës akuzon 10 persona për shkelje të orës policore

admin

Tetova me vetem nje deputet! Pa minister dhe zv minister.

admin

Koronavirusi, kopshti zoologjik në Gjermani merr masa për mbrojtjen e kafshëve

admin

BE u kërkon vendeve që të zhbllokojnë kufijtë, në mënyrë që të kalojë transporti i mallrave për 15 minuta

admin