Arrestohet një tjetër person nga Gostivari, hapi lokalin dhe u shërbeu klientëve

Rreth orës 22:00, oficerët e policisë në Departamentin e Brendshëm Gostivar arrestuan 55-vjeçarin J.S nga fshati Çajlë i Gostivarit. Gjatë kontrollit të Inspektoriatit Shtetëror të Tregut në lokalin e tij në këtë fshat, u gjetën gjashtë persona.

J.S ishte ndaluar në Stacionin Policor Gostivar dhe pas një hetimi tërësor të çështjes, sot është paraqitur një lutje me dyshimin se ai kishte kryer një krim të “mosrespektimit të rregullave shëndetësore gjatë një epidemie”, ndërsa objekti i tij ishte mbyllur përkohësisht.

Që nga futja e masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në Gostivar, “mosrespektimi i rregulloreve shëndetësore gjatë një epidemie” ka arritur në tre raste të tilla.

Related posts

Edhe 7 raste të reja me koronavirus, shkon në 42 numri i të infektuarve

admin

Mosrespektimi i orës policore, arrestohen 57 persona

admin

Policia e Tetoves ne krye te detyres ne kete kohe krize

admin

Kodra e diellit dhe Mavrova zgjohen te mbuluar nga bora

admin

Vëzhguesit vendas, të gatshëm për monitorimin e zgjedhjeve

admin

Covid-19 e ndërlikoi punën e punonjësve mediatik

admin