Zyrtare, shtyhet Samiti i Këshillit Evropian

Këshilli Evropian konfirmon shtyrjen e Samitit të 26 dhe 27 marsit. Për Alsat, nga zyra për media thonë se samiti është shtyrë për një datë tjetër në një video-konferencë të anëtarëve më 17 mars. “Liderët e BE-së po ashtu ranë dakord për një video-konferencë tjetër gjatë javës së ardhshme për të diskutuar mbi situatën për virusin korona” – thuhet në përgjigjen nga Këshilli Evropian.

Anesa Salihu

Related posts

Rumani, të gjithë banorët e Bukureshtit do të testohen për Covid-19

admin

Lituania, Letonia dhe Estonia hapin kufijtë

admin

Tregtia e jashtme kineze bie me 9,3%

admin

​U infektua me koronavirus, biznesmenia rrëfen dhimbjet e padurueshme: Diçka brenda meje po më lëndonte veshkat

admin

Pompeo siguron Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore: ShBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

admin

Studimi: Distancimi social i nevojshëm deri në vitin 2022!

admin