Vajza e Gani Gecit tregon çfarë qëndrimi ka për rrëzimin e Qeverisë

Deputetja e LDK-së, Marigona Geci, ka treguar qëndrimin e saj për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të iniciuar nga partia e saj. Ajo thotë se është pro rrëzimit të Qeverisë, por me kusht që LDK-ja të mos hyjë në koalicion me PDK-në. 

Vajza e ish-zyrtarit të lartë të LDK-së, Gani Geci, që tash është deputete sqaron se në mbledhjen e sotme të Grupit Parlamentar i ka kërkuar shefit të Grupit nëse nënshkrimi i saj do të përdoret për koalicion me PDK-në, e ai i ka thënë jo. 

Kësisoj Geci thotë se është për rrëzimin e Qeverisë Kurti, që sipas saj, “po luan me LDK-në dhe me SHBA-në”, por nuk është që partia e saj të bashkëqeverisë më vonë me PDK-në.

Related posts

Në Serbi arrin aeroplani i 11-të me ndihma nga Rusia

admin

Agim Veliu: Vjosa Osmani po tradhton, qëndrimi i saj në LDK nuk ka kuptim

admin

Kosovë, fillon lehtësimi i masave të izolimit por jo heqja e tyre

admin

“Jetimat e Ballkanit” ndihmojnë 50 familje të Malishevës

admin

Vazhdon rënia e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë, sot janë regjistruar vetëm 17

admin

Rëndohet bilanci/ Ndërron jetë në spitalin infektiv 67-vjeçari, viktima e 10 me COVID-19 në Shqipëri

admin