Arrijnë 5000 pasaporta në vendin tonë

Ministri për Punë të Brendshme, Naqe Çulev bëri të ditur se gjatë ditë së sotme duhet të vinë 5.000 pasaporta.
“Deri më 24 mars do të përfundojë furnizimi i 140.000 pasaportave të tjera”, tha Çulev.

Ndryshe në Maqedoni kishte mungesë të pasaportave për shkak të mungesës së tyre dhe pritej nga kompania gjermane t’i kryej deri më 24 mars.

Tashmë mbi 27 mijë qytetarë kanë aplikuar për pasaportë ndërsa para kësaj, pasaporta jepeshin vetëm për persona që kishin nevojë për shëndet.

Maqedonia gjithashtu ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve për shkak të coronavirusit

Related posts

ASH e Tetovës kundër Adnan Nezirit: “Me humbësin e 2017-ës po vulosim humbjen edhe në 2020”

admin

Pa energji elektrike nesër disa pjesë të Gjorçe Petrovit dhe Karposhit

admin

Spasovski: Kush nuk respekton masat e vetëizolimit, do të dërgohet në karantinë

admin

Nëse zgjedhjet mbahen më 5 korrik, sot duhet të filloj fushata zgjedhore

admin

Policia: Në Saraj dhe Haraçinë kafenetë punojnë me drita të fikura!

admin

Moti sot do të jetë me vranësira i shoqëruar me reshje shiu

admin