A do ta takojë Isa Mustafa – Kadri Veselin për t’ia kërkuar votat për rrëzimin e Kurtit?

Shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e ministrit në ditën e 44 të qeverisjes LV – LDK, ishte edhe dita e fundit kur këto dy subjekte rrugëtuan së bashku në pushtet. Tashmë, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka nisur të kërkojë votë për ta çuar në shtëpi, Albin Kurtin. Për ta bërë këtë i duhet edhe PDK’ja ani pse me këta të fundit janë shprehur të rezervuar kur janë pyetur për bashkëpunimin, shkruan Gazeta Express.

Situata me përhapjen e koronavirusit në vend, tashmë kur janë 20 raste pozitiv me virusin korona e shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme nga disa vende në rajon, nuk po e ndalë vrullin e Lidhjes Demokratike që sa më shpejtë t’i ndajnë përfundimisht rrugët me Vetëvendosjen në pushtet.

Shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e ministrit të punëve të Brendshme u bë finalizim i marrëdhënieve që veçse po qëndronin të acaruara shkaku i tarifës.

Dje, Isa Mustafa pasi mblodhi kryesinë, tha se shumë shpejtë do të takohet me krerët e partive politike në vend, që t’ua kërkojë votën për mocionin e mosbesimit.

Related posts

BE-ja pritet të vendos hapjen e negociatave me Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë

admin

Thaçi pas bisedës me Metën: Kosova dhe Shqipëria do të gjejnë rrugën e përbashkët për ringjalljen e ekonomisë

admin

Presidenti Thaci denoncon Kurtin per shkelje te kushtetutes

admin

MUSLIU: QEVERIA PO I FSHEH RASTET ME KORONAVIRUS, SEANCA DUHET TË MBAHET

admin

Presidenti i klubit të njohur kosovar: LDK më e keqe se coronavirusi!

admin

Qeveria akuzohet se po lë punëtorët e sektorit privat pa rroga

admin