Taravari nuk mund te fitoj ne Maqedoni, te pakten shpreson te fitoj Kurti ne Kosove(FOTO)

Arben Taravari sekretari gjeneral i ASH si duket pas shume deshtimeve te partis se tij ne Maqedoni dhe nuk sheh ndonje fitore te afert te ASH ka vendosur te bej tifo per Albin Kurtin pasi ne cdo moment nuk nguron te komentoj ngjarjet ne Republiken e Kosoves dhe ne cdo postim duke i uruar z.Kurtit nje fitore edhe me te madhe ne zgjedhjet e ardheshme te cilat si duket nuk do te ndodhin edhe ne Kosove shpejt pasi qe pritet te formohet nje qeveri e re me nje koalicion me te gjere kombetar pa VV.

z.Taravari i ka kaluar thuajse te gjitha kompetencat e tije duket u thirur ne emer te shqiptareve te Maqedonis dhe duket dalur hapur ne perkrahje te njeres parti sic esht VV dhe duket akuzuar me fjalet me te renda me fyese Partin Demokratike te Kosoves.

Mirpo z.Taravari ka haruar se per shqiptaret e Maqdonis ka Prishtin zyrtare dhe Tiran zyrtare dhe jo parti politike te cilat edhe mund ti kesish simpati por kur je figur publike ather duhet te mbash pergjegjesi per fjalet qe thua.

Related posts

Kriza e Koronavirusit ka pastruar ajrin edhe në Maqedoni

admin

Komisioni për Sëmundje Infektive akoma nuk ka diskutuar për masat lehtësuese në kufi

admin

Po bëhen vlerësime nëse edhe në Kumanovë është i nevojshëm karantinimi

admin

Dy statuset “vetëvrasëse” të Arta Toçit dhe Omer Ajdinit i eliminuan nga gara për deputet(FOTO)

admin

Pandemia në Kumanovë: Shpëtimi i vetëm, karantina

admin

33 persona shkelin orën policore, arrestohen 20 prej tyre

admin